Faculty & Staff

1 2 > showing 1 - 50 of 71 constituents
Janet Allen

Janet Allen

Head Secretary
Angela Andrus

Angela Andrus

Drama, Stagecrafts, Theater
Beatrize Arroyo

Beatrize Arroyo

Food Services
Adam Bachison

Adam Bachison

Science, Content Support
Paul Barney

Paul Barney

CTE
Level 1 Google Certified Educator
Jennifer Berglund

Jennifer Berglund

Food Services Manager
Mitch Boatright

Mitch Boatright

Counselor (Students O-Z)
Allen Boettcher

Allen Boettcher

CTE
Chelsea Budge

Chelsea Budge

Assistant Principal
Kevi Byers

Kevi Byers

Language Arts
Marta Calderon

Marta Calderon

Food Service
Candice Caldwell

Candice Caldwell

Language Arts, Athletic Director
Michael Calles

Michael Calles

Art
Maurice Cannon

Maurice Cannon

Physical Education
Josh Canter

Josh Canter

Special Education - Resource
Kris Casperson

Kris Casperson

Food Services
Jodean Child

Jodean Child

Library Clerk
SFC Richard Colwell

SFC Richard Colwell

JROTC
Pattie Cook

Pattie Cook

Achievement Club
Sarah Della Cerra Bainbridge

Sarah Della Cerra Bainbridge

Math
Chad DeVere

Chad DeVere

Physical Education
Timothy Dolan

Timothy Dolan

Language Arts, Creative Writing
Laura Doncouse

Laura Doncouse

Resource- Special Education
Graciela Duenaz

Graciela Duenaz

Secretary - Financial
Chris Fife

Chris Fife

Social Studies
Level 1 Google Certified Educator, Level 2 Google Certified Educator, Google Certified Trainer, EdTech Endorsement, Ogden Online Teacher
Alejandra Garces

Alejandra Garces

Art
Stacie Gibbs

Stacie Gibbs

Counselor (Students G-N)
Brian Goodrich

Brian Goodrich

Language Arts
Susannah Gregory

Susannah Gregory

Special Education
Michael Hall

Michael Hall

Science
Luella Hansen

Luella Hansen

Staff Assistant - Special Ed
Abigail Holladay

Abigail Holladay

Special Education - Resource
Rob Hudson

Rob Hudson

Assistant Custodian
Terry Humphreys

Terry Humphreys

Principal
Joseph Jensen

Joseph Jensen

Multilingual Literacy
Jenny Kamerath

Jenny Kamerath

Language Arts
George Kapp

George Kapp

Math
Kevin Karician

Kevin Karician

Counselor (Students A-F)
Phillie Kealy

Phillie Kealy

Physical Education, AVID
Jessica Kirvan

Jessica Kirvan

Language Arts, AVID
Treva Knight

Treva Knight

Secretary - Counseling Department
Nora Lemus

Nora Lemus

Food Services
Maurice Lewis

Maurice Lewis

Head Custodian
Mark Lindstrom

Mark Lindstrom

Speech Therapist
Dena Little

Dena Little

Food Service
Ralph Longangu

Ralph Longangu

Science, AVID
Elsie Lujan

Elsie Lujan

Secretary - Attendance
Spencer Luthi

Spencer Luthi

Social Studies,
Dan McKay

Dan McKay

Fine Arts
Michelle Miles

Michelle Miles

Math
1 2 > showing 1 - 50 of 71 constituents

USBE Educator Licensing Data